763 Jarmark św. Dominika w Gdańsku

Jarmark św. Dominika w Gdańsku, to nie tylko najstarsza tego typu impreza handlowo-kulturalna w Polsce, ale też jedna z największych w Europie. W tegorocznej – 763 edycji byliśmy tam również, dodając do tego wydarzenia to, co stanowi jedną z naszych misji – wyszliśmy ze sztuką na ulice.
Sierpień to okres, w którym od 1260 roku centrum Gdańska zamienia się w gwarny, kolorowy i niesamowicie klimatyczny jarmark. Skupiający nie tylko lokalnych wystawców, ale też ludzi prezentujących efekty swojej pasji, hobby czy rękodzieła. W tym czasie miasto odwiedzają setki tysięcy osób. Mieszkańcy trójmiasta, odwiedzający z Polski i zagranicy.

Po raz pierwszy w historii pojawiła się atrakcja reprezentująca sztukę immersyjną – Mirror Cube. Patrząc na ilość osób, która odwiedziła nas, jesteśmy pewni że taka atrakcja była po prostu potrzebna.
Reakcje naszych gości były pełne zachwytów, zaskoczenia czy ciekawych przemyśleń – natomiast każde wyjście, to ciekawe rozmowy o naszym projekcie. Nie będziemy ukrywać – to były piękne chwile i dzielenie z Wami tych wrażeń, na tak bogatej imprezie jaką jest Jarmark św. Dominika, to było motywujące i wzruszające jednocześnie.


Organizatorem tego barwnego wydarzenia, było Amber Expo, które wspierało nas przez cały okres Jarmarku. Chylimy czoła za taką organizację i to, jaką atmosferę w centrum Gdańska stworzyli. My jesteśmy dumni, że byliśmy alternatywną i ciekawą ozdobą tego niezapomnianego wydarzenia.