Światłowody – Bydgoszcz 2023

Bydgoszcz to ciekawe miasto, które chętnie podejmuje nieszablonowe działania w swojej przestrzeni. 29-30 września odbyło się wydarzenie, którego nie mogliśmy odpuścić!
Wykorzystując mobilność naszych pawilonów, mogliśmy po raz kolejny wziąć udział w spektakularnej realizacji.
Tegoroczne inicjatywa, na którą zostaliśmy zaproszeni, to wystawa audiowizualna „Święto Światła: ŚWIATŁOWODY” zorganizowana w samym sercu Bydgoszczy – na Wyspie Młyńskiej.  
Dla tego pięknego zakątka miasta, takie wydarzenie stanowi pełną refleksji, artystyczną ucztę. Organizatorzy przekazali głos i przestrzeń młodym twórcom, którzy za pomocą dźwięku, formy i światła przyozdobili budynki, podkreślając obecność wody. Sztuka widziana młodymi oczami, audiowizualne wariacje i sztuka Immersyjna  w połączeniu z pięknem historycznej architektury – to unikalna kombinacja.
Za sprawą sporej liczby instalacji artystycznych, projekcji laserowych, mappingu 3D, oraz wielu innych atrakcji – wyspa Młyńska zmieniła się nie do poznania, względem codziennego wieczornego charakteru tego miejsca.
Dyrektorem kreatywnym pokazu był Maciej Klocek, który jest również twórcą instalacji świetlnych znajdujących się w naszych przestrzeniach nieskończoności.
Tak atrakcyjna lokalizacja, nowy względem zeszłego roku scenariusz, oraz Nasza lokalizacja i rozpoznawalność Mirror Cube, spowodowały ogromne zainteresowanie i szalone 2 wieczory. Co ogromnie cieszy, to mimo konieczności oczekiwania w długiej kolejce na wejście, osoby wychodziły zadowolone i zainspirowane.
W tak kreatywnych i pomysłowych eventach w przestrzeniach miejskich, po prostu trzeba brać udział!

Do zobaczenia w kolejnej edycji.